Szukaj
botanicals-black
Botanicals jest pracownią specjalizującą się w tworzeniu luksusowych produktów do pielęgnacji włosów, które wzbogaca o wyjątkowe, botaniczne esencje.
 
#findyourbetternature

Nasze ZOBOWIĄZANIA

Pozwól nam odnaleźć naturalne piękno Twoich włosów.
Botanicals jest pracownią specjalizującą się w tworzeniu luksusowych produktów do pielęgnacji włosów, które wzbogaca
o wyjątkowe, botaniczne esencje.

Podczas pracy nad produktem każdy z jego twórców: rolników, botaników i chemików wykorzystuje swoją pasję
i specjalistyczną wiedzę, aby wyselekcjonować jak najlepsze składniki roślinne z całego świata. To właśnie na ich bazie udało nam się stworzyć wydajne formuły o zmysłowych konsystencjach i zapachach, które nie zawierają silikonów, parabenów
i barwników.


Za cel stawiamy sobie pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju, współpracy i wspólnoty.
Dzięki poszukiwaniom wyjątkowych składników pochodzenia naturalnego, bardziej zrównoważonym procesom ich pozyskiwania i zmysłowym konsystencjom, odkryliśmy nowy sposób na zapewnienie włosom pięknego wyglądu. 
To jednak dopiero początek naszych poszukiwań ponieważ wierzymy, że każdy z nas ma szansę odkryć naturalne piękno.

Od A do Z

nasze historie

Poznaj naszych 

Twórców

ich historie

Pytania & Odpowiedzi

 • W jaki sposób selekcjonujemy nasze rośliny?
  We współpracy z naszymi partnerami określamy główne kryteria dotyczące selekcji składników roślinnych, takie jak: skład i stopień czystości, odpowiedni proces ekstrakcji, identyfikowalność oraz inne elementy, jak np.: biodegradacja lub trwałość poszczególnych roślin.
  W L’Oréal stosujemy specjalne kryteria zwane Indeksem naturalności, ilustrujące równowagę pomiędzy pochodzeniem
  a poziomem transformacji surowca podczas procesu ekstrakcji – najwyższa wartość oznacza najbardziej naturalny składnik. Profile naszych wyselekcjonowanych składników wykazują odpowiednią równowagę pomiędzy doskonałym działaniem a naturalnym pochodzeniem.
 • Jakie składniki aktywne Botanical Fresh Care zostały zastosowane w tych produktach i dlaczego?
  Wyselekcjonowaliśmy 3 rośliny naturalnego pochodzenia, o określonych właściwościach:
  Geraniowy olejek eteryczny ma właściwości nawilżające i wzmacniające blask włosów,
  Olej z krokosza barwierskiego, bogaty w lipidy, pobudza regenerację włókien i ma właściwości odżywcze,
  Olej z ziaren kolendry ma właściwości wzmacniające,
 • Jakie produkty Botanicals Fresh Care mogę wybrać dla siebie?
  Gama GERANIUM nawilża i wzmacnia blask włosów. Najlepszy produkt? Pielęgnacyjny tonik rozświetlajacy bez spłukiwania, który natychmiast nadaje blask i jest idealny do włosów matowych lub farbowanych.
  Gama KOLENDRA regeneruje i wzmacnia włosy od nasady aż po końce. Najlepszy produkt? Eliksir wzmacniający – kuracja bez spłukiwania, która chroni włosy osłabione lub delikatne przed łamliwością.
  Linia KROKOSZ głęboko odżywia suche kosmyki i przywraca włosom miękkość. Najlepszy produkt? Pomada dyscyplinująca, która intensywnie wygładza nawet najbardziej suche włosy, nie obciążając ich.
 • Botanicals Fresh Care i L’Oréal Paris
  Botanicals Fresh Care to nowa marka L’Oréal Paris, która korzysta z wiedzy na temat włosów, gromadzonej aż przez 110 lat – od znajomości ich potrzeb do najlepszych technologii upiększających włosy. Dzięki standardom wysokiej jakości dotyczącym składników, a także rygorystycznemu procesowi ewaluacji
  w zakresie bezpieczeństwa i podejmowanych działań, nasza firma zapewnia możliwość wspólnej pracy innowacyjnej z najlepszymi partnerami. To, że jesteśmy częścią L’Oréal Paris, oznacza również dużą dostępność naszych produktów na całym świecie.
Zobacz więcej

Obserwuj Nas

@Botanicals_freshcare

Obserwuj na Instagramie