Szukaj

od A do Z

Slow life, styl życia zainspirowany przez Matkę Naturę dla sensorycznego powrotu do korzeni.

Przygotuj się na zmiany, które pozwolą Ci żyć pełniej, bliżej natury i smakować życie powoli. I poznaj ich zasady, litera po literze.

Art of living

Tak jak wszystkie sztuki, również sztuka życia sprawia, że pewne rzeczy stają się piękniejsze. Pewnie brzmi to trochę romantycznie, ale wiesz co? #sorrynotsorry. Sztuka życia to siedzenie na tarasie kawiarni w otoczeniu przyjaciół i cieszenie się chwilą. To zbieranie malin na spacerze w lesie. To proste przyjemności, dostępne codziennie dla każdego
z nas. 

#BeautyLOVERS

Kochać piękno to nic innego jak kochać życie, kochać świat i kochać  innych.
Bycie #Beautylover to nie tylko puste słowa – to sposób życia, który obraca się wokół szczęścia, przyjemności
i dzielenia się z innymi.

Jest takie włoskie powiedzenie: „Piękno nieba znajdziesz w gwiazdach, piękno kobiet znajdziesz w ich włosach”. Cóż, piękno jest wszędzie tam, gdzie zechcesz je zobaczyć – i to naprawdę wspaniałe uczucie!

COCOONING 

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”, jak mawiali nasi rzymscy przodkowie.
I prawdę mówiąc, mieli rację. Dbanie
o siebie ma ogromne znaczenie. Pomyśl o tym – czy w zimny, ponury dzień może być coś lepszego niż zwinięcie się w kłębek w przytulnym pokoju, pod ciepłym kocem? Proste przyjemności sprawiają, że życie jest piękne, a Ty czujesz się świetnie! 

Do It yourself

DIY. Te trzy litery są praktycznie wszędzie – i nie bez przyczyny. DIY to nowa filozofia życia, której motto brzmi: Zamiast kupować zrób to samodzielnie! Na pewno jeszcze bardziej docenisz piękne przedmioty, które są dziełem Twoich rąk i będziesz zachwycać się ich oryginalnością.

ESCAPE

Od czasu do czasu wszyscy marzymy
o tym, by choć na chwilę oderwać się od codzienności. Ale to nie znaczy, że chcemy po prostu wskoczyć do samolotu, który zabierze nas na koniec świata. Można też uciec, siedząc w zaciszu swojego pokoju, słuchając muzyki, podziwiając dzieło sztuki lub relaksując się w ulubiony sposób.
Spacerowanie po mieście przypadkowo wybranymi uliczkami to jeszcze inny, idealny sposób na odkrycie nowych, niezwykłych miejsc oraz chwilowa ucieczka przed powrotem do codzienności.

#FLOWERpower

Gdy mówisz o „FlowerPower”, całkiem możliwe, że pierwszą rzeczą, jaka przychodzi Ci na myśl jest festiwal. Wspólne śpiewanie, imprezy, pokój
i miłość, prawda?

Cóż, we FlowerPower między innymi
o to właśnie chodzi. Możemy też mówić o „Girl Power” z dodanymi elementami – skupionymi na Tobie i Twojej urodzie, zarówno tej wewnętrznej, jak
i zewnętrznej.
FlowerPower to połączone moce naszego piękna i hojności Matki Natury, które uspokajają nas, kiedy życie staje się trochę zbyt szalone.

Jestem za FlowerPower, a Ty?

#Greenlife

#Greenlife to sposób życia, który zaczyna się od małych, codziennych gestów i czynności, takich jak: recykling lub własnoręczne wytwarzanie różnych przedmiotów. Nauczenie się kilku istotnych, ekologicznych zasad jest łatwe – a w dodatku sprawia, że doskonale się z tym czujemy.

Życie bliżej natury, organiczne jedzenie, zdrowy styl życia. W #Greenlife chodzi o włączenie empatii do naszego życia,
o dbanie o naturę i o dostrzeganie piękna wokół nas.

HARMony

Harmonia… Kiedy muzyka życia jest czysta i płynie prosto ze źródła. Gdy jesteśmy w zgodzie ze sobą i z naturą, w której żyjemy. Gdy szanujemy innych, a jednocześnie dbamy o siebie.
Harmonia to osiągnięcie równowagi
w swoim życiu i sprawienie, by stało się pełniejsze i piękniejsze.

#INSTAplant

Piękny kwiat, który rośnie przy drodze…
Stokrotka delikatnie położona na środku stołu…
Róża, którą ktoś wręczył Ci na ulicy…
Wystarczy, że wyjmiesz smartfon i zrobisz zdjęcie, a później podzielisz się nim na Instagramie ze swoimi przyjaciółmi, wysyłając im tę dzienną dawkę szczęścia. Dodaj hashtag #Instaplant i proszę bardzo – podzieliłaś się tym zdjęciem z całym światem. Pięknem warto się dzielić.

KISSing


Pocałunek – ten  cudowny moment, kiedy w samym środku szalonego dnia czas staje w miejscu. Nieważne, czy chodzi o pocałunki kochanków, czy
o przyjacielski całus w policzek. Na krótką chwilę wszystko znika i otacza Cię tylko miłość. A to właśnie ona sprawia, że życie jest piękniejsze.

MEDITAtion

Aby zachować zdrowie musimy dobrze się odżywiać, dużo się ruszać, a także dbać o swój umysł. A na to ostatnie nie ma lepszego sposobu niż medytacja.

Joga, sofrologia... Możesz wybrać, jak
i gdzie chcesz medytować – albo sama w swoim salonie, albo z przyjaciółmi w parku. Nie ma znaczenia, gdzie jesteś
i co robisz. Zawsze znajdziesz na to czas. Ta chwila medytacji nie tylko pozwoli Ci ponownie skupić swój umysł i energię na sobie, ale również naładować akumulatory przed powrotem do codziennych obowiązków.

LIfe

„Widzę zieleń drzew,
Czerwień róż.
Dla Ciebie i dla mnie
Rosną tu.
I myślę sobie tak,
Jaki cudowny świat!...”
Życie może być równie proste i piękne jak w piosence Louisa Armstronga. Gdy obserwujesz, jak budzi się natura, gdy słuchasz śpiewu ptaków, a nawet gdy czujesz krople deszczu na swojej skórze – te proste przyjemności możemy wszyscy przeżywać każdego dnia.

C’est la vie, a w dodatku jakie cudowne!

PLANTOphilia

Miłość do życia, miłość do natury, miłość do roślin.
Spójrzmy prawdzie w oczy – w głębi duszy wszyscy jesteśmy plantofilami! Lubimy oglądać rośliny, wąchać je
i zajmować się nimi, a ta miłość działa
w obu kierunkach. Dbaj o rośliny i ciesz się dobrym samopoczuciem, jakie daje plantofilia.

#naturegram

Natura jest wszędzie wokół nas. Nie chodzi tylko o krajobraz za miastem, alejkę w parku, czy bukiet kwiatów na stole w Twoim domu. Natura jest wokół nas – na obrazku, który wisi na ścianie, w książce, którą czytasz, w filmie, który oglądasz. A piękno Ziemi aż się prosi, by pokazać je również innym...

Musisz tylko zrobić zdjęcie, gdy widzisz piękny kwiat, liść, strumień i inne zachwycające rzeczy! Nadaj mu nazwę
i umieść je na Instagramie z hashtagiem #Naturegram, aby podzielić się nim
z innymi!

Slowlife

Zwolnijmy tempo choć na chwilę!

Według znanego powiedzenia, kto idzie powoli, ten idzie pewnie. A w dodatku ten, kto idzie powoli, jest szczęśliwy!
Właśnie na tym polega piękno tego, co Włosi nazywają „la dolce vita”. Slow life oznacza życie w harmonii z Naturą,
w wiecznym poszukiwaniu dobrego samopoczucia i szczęścia... Chyba czas się zatrzymać i powąchać róże!

RESPIration

Oddychać znaczy żyć. To tak prozaiczna czynność, że już nawet nie zwracamy na nią uwagi. A jednak koncentrowanie się na oddechu choć przez kilka minut może zdziałać cuda dla Twojej postawy zen i pewności siebie.

Tu wszystko jest możliwe. Zrób wdech, a przekonasz się, że rozmowa kwalifikacyjna, która tak Cię przerażała, wcale nie będzie taka trudna. Zrób wydech, a zapomnisz o bezsenności...

#urbanjungle

Ulice, które wiją się jak rzeki między budynkami, gdzie codziennie setki ludzi podążają w sobie tylko znanym kierunku. Miasta są jak mrowiska,
w których wszyscy żyjemy i działamy, kierowani tym samym pragnieniem, by osiągać nasze wyjątkowe cele.

W tej miejskiej dżungli wszyscy musimy znaleźć swoją drogę, która zaprowadzi nas do naszego miejsca na ziemi.

tribe

Każdy z nas ma specjalne miejsce
w sercu, przeznaczone dla osób, które są nam bliskie. To może być rodzina, krewni, przyjaciele – to może być każda grupa ludzi, na której Ci zależy. Twoje plemię składa się z osób, których potrzebujesz, by dobrze się czuć i które pomagają Ci osiągnąć równowagę w życiu. A zatem z jakich osób składa się Twoje plemię?

well-being

Dobre samopoczucie dotyczy zarówno ciała, jak i umysłu. Zacznij od krótkiej kuracji detoksykującej, aby wyeliminować toksyny ze swojego organizmu, weź kilka głębokich oddechów i już jesteś na właściwej drodze. Możesz poprawić swoje samopoczucie wszędzie – w parku,
w swoim pokoju, a nawet w biurze.

Dobre samopoczucie to stan umysłu, wybór, decyzja – i jest całkowicie warte naszych starań.

VEGgie

Wegetarianizm jest pod wieloma względami oznaką szacunku dla natury. To wiedza, jak najlepiej wykorzystać to, co oferują rośliny. To również przeniesienie empatii na następny poziom. Wegetarianizm to codzienna oda do życia. To dokonywanie świadomych wyborów, by dążyć do życia pełnego harmonii i szacunku wobec innych. Chcesz spróbować?

zen

Zaproszenie do podróży zen:
„Nie będzie nic oprócz porządku
i piękna, dobrobytu, spokoju
i przyjemności”, pisał francuski poeta, Charles Baudelaire. 
Trochę ciszy, dużo natury, powietrza
i kwiatów – zamknij oczy i oddychaj spokojnie. Jesteś już na dobrej drodze. To Twoja postawa zen. Ciesz się nią bez umiaru.

YogaNicals

Joga + botanika = joganika!
Bądź jak słonecznik, kierujący głowę
w stronę pierwszych promieni słonecznych – zainteresuj się joganiką...

Joganika to nowa forma relaksu,
w bezpośrednim kontakcie z naturą. Czerpie z niej siłę – od ziemi aż do nieba. Najlepiej praktykować ją na świeżym powietrzu, boso na trawie,
z głową zwróconą w stronę słońca.

Po tym „słonecznikowym powitaniu” przejdź do pozycji drzewa, wyciągając ręce do nieba, aby obudzić całe ciało,
a później połóż się na ziemi i wyciągnij się jak bluszcz. To nowa odmiana naturalnej jogi.